Op. Dr. Ersun Topal
Genel Cerrahi Uzmanı

Obezite Cerrahisinden Değil, Obez Yaşamaktan Korkmalısınız!

1973 yılında Aydın’da doğdum. Öğretmen bir anne-babanın ve Manifaturacı bir amcanın yanında çocukluk yaşlarda “dikiş dikmeyi” öğrendim. Belki de dikiş dikebilme becerisini çocukluk yaşlarda öğrenmiş olmam cerrah olmamı da kolaylaştırmış olmalı diye düşünmüşümdür hep.

Devamını Oku...

Mezuniyetim sonrasında ülkemin doğusunda ve batısında Hekim olarak çalıştım. Cerrahi branşta bir uzmanlık yapmakta daima kararlı idim. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında başlayan eğitimim sonrasında 2007 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak mezuniyeti takiben vatani görevimi 2007-2008 yıllarında Asteğmen olarak Ağrı Asker Hastanesi’nde yaptım.

Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde 2008-2013 yılları arasında Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Uzmanlığımın ilk günlerinden itibaren “minimal invaziv cerrahi” olarak adlandırdığımız yada “Laparoskopik/kapalı cerrahi işlemler” olarak bilinen cerrahi teknikleri öğrenebilmek için “Uzmanlık Sonrası Eğitim”lerime devam ettim.

2011-Gazi Üniversitesi Covidien Deneysel Cerrahi Laboratuvarı’nda “Kapalı/Laparoskopik Fıtık ve Karın Duvarı Fıtıkları Kursu”na katıldım. Sonrasında 1000 ameliyata yakın laparoskopik kasık fıtığı ameliyatı ile 150-200 ameliyata yakın karın duvarı yada göbek fıtıklarında laparoskopik tamir ameliyatını gerçekleştirdim.

2012-Gazi Üniversitesi Covidien Deneysel Cerrahi Laboratuvarında “Kapalı/Laparoskopik Kolon ve Rektum Hastalıkları Cerrahisi Kursu”na katıldım. Şevket Yılmaz Devlet Hastanesinde ilk kapalı Laparoskopik Kolon ve Rektum Kanseri ameliyatlarını gerçekleştirdim.

2012-Elancourt/Paris Covidien Laparocopic Traning Center’de “Laparoscopic Colo-rectal Master Class” kursuna katıldım. Avrupa’nın en iyi Laparoskopik Cerrahlarından eğitim aldım.

2012-Cleveland Clinic/US Asc.Prof. Eren Berber’den “Robotic Surgery” eğitimi aldım.

2012-Covidien “Obezite Cerrahisi ve Laparoskopik Tüp Mide Kursu” ile Obezite cerrahisi alanında çalışmaya başladım.

2012-Covidien Prof.Dr. Mehmet Görgün “Obezite Cerrahisi ve Gastrik Bypass Kursu” ile Obezite Cerrahisinde “tüm teknikleri” öğrenebilmek için bu alandaki eğitimlerime hız verdim.

Laparoskopik (kapalı) Obezite Cerrahisi, Laparoskopik Kasık ve Karın Duvarı Cerrahisi, Laparoskopik Kolon ve Rektum kanseri ameliyatı ve Laparoskopik Mide Fıtığı (Mide Reflü Cerrahisi) alanında çok sayıda ameliyatı başarı ile gerçekleştirdim.

2013 yılında halen çalışmakta olduğum Doruk Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Ancak cerrahi alanındaki öğrenme sürecim hiç bitmedi.

2015-Türk Obezite Cerrahisi Derneği üyesi oldum.

2016-Metabolik Cerrahi Vakfı Prof.Dr. Alper Çelik “Metabolik Cerrahi Kursu”nda Tip2 Diyabet Şeker Hastalığında Metabolik Cerrahi Teknikler üzerinde eğitim aldım.

2016-Brüksel Strassburg Üniversitesi “Europion Telesurgery Traning Center” adlı merkezde Obezite Cerrahisi alanında dünyada “otör” olarak kabül edilen ve Dünya Obezite Cerrahisi Dernekleri Federasyonu Başkanı’nın (İFSO-President) da içinde eğitici olduğu kurs ile Obezite Cerrahisi alanında “öğrenmeye” devam ettim.

2016 yılında Bursa Diyabet ve Obezite Merkezi (BUDOM) Kliniğimi kurdum (www.budom.com.tr).

2017-L’annuaire de la Clinique de l’Anjou/France Dr. Philippe Topart ile Duodenal Swicth ve Revizyonel Bariyatrik Cerrahi Teknikler alanında çalışma fırsatı buldum.

2020-Türk Obezite Cerrahisi Derneği Kış Okulu’nun Kongre Sekreteryası görevini yerine getirdim.

Obezite Cerrahisi alanında 2012 yılından beri Laparoskopik Tüp Mide, Laparoskopik Gastrik Bypass, Metabolik Cerrahi’de Laparoskopik Sadi-S, Laparoskopik Transit Bipartisyon, Primer ve Laparoskopik Revizyonel Bariyatrik Cerrahi Teknikler alanında 1500’den fazla cerrahiyi başarı ile tamamladım.

Obezitenin tedavisinde her zaman ve daima uluslararası klavuzları (ASMBS Guideline) rehber edindim ve bu rehberler doğrultusunda bilimin kılavuzluğunda çalıştım. Bu kılavuzların emrettiği üzere “Obezite cerrahisi kriterlerine uygun olmayan” obez ama zayıflamak isteyen 250’den fazla hastamıza da Bursa Diyabet ve Obezite Klinik Diyetisyenimiz ile işbirliği içinde Endoskopik yada yutulabilen mide balonu uygulaması gerçekleştirdik ve hastalarımızın sağlıklı kilolarına ulaşmalarına yardımcı olduk.

BUDOM Klinik Koordinatörümüz Hemşire Gözde Görgün, BUDOM Klinik Diyetisyenimiz ve Psikolog Burcu Negizsoy ve ben..

Obezite cerrahisi alanında daima bilimin ışığında ve dünyanın “en kaliteli zımba teknolojisi” ile çalışmanın gururu ile…

Şimdi sıra sizde… Siz de “Bay Bay Obezite” demek istiyorsanız tecrübemiz ile sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyor olacağız.

Sağlıklı günler..

Kaliteli Cerrahi Ekipman
10 Yıl Cerrahi Tecrübe
+2000 Cerrahi Operasyon
https://www.diabetklinigi.com/wp-content/uploads/2024/03/ersuntopalslidersertifika-scaled.jpg

Op. Dr. Ersun Topal
İle Hemen İletişime Geçiniz!

Siz Değerli Hastalarımız İçin 7/24 Hizmetinizdeyiz.
İsterseniz Yandaki Formu Doldurup Doktorunuza İletebilirsiniz.

Daha Detaylı Bilgi İçin İletişim Sekmesine Bakınız.

  https://www.diabetklinigi.com/wp-content/uploads/2024/01/diyabetklinigibeyaz-320x159.png
  Online Randevu

  Op. Dr. Ersun Topal İle İletişime Geçiniz.

  Copyright 2023. diabetklinigi.com All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.

  İletişime Geç!
  1
  Bilgi Almak İçin Tıklayınız!
  Tip 2 Şeker Hastalığında Metabolik Cerrahi Yöntemler hakkında bilgi almak isterseniz “iletişime geç” butonuna tıklamanız yeterlidir.
  Diyabet Kliniği Hasta Koordinatörümüz Dr. Kağan Güngör size detaylı bilgi verecektir.